Національне антикорупційне бюро України заявляє, що за перші місяці роботи виявило зловживання бюджетними коштами на два мільярди гривень. Аби системно моніторити чиновників, на них масово заведуть досьє.

За словами голови НАБУ Артема Ситника, нині розслідуються справи щодо службових осіб на держпідприємствах “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” і “Енергоатом”, “Артемсіль” та інших. Директор бюро повідомив, що держпідприємства будуть одним з пріоритетів роботи детективів, адже їм вдалося встановити закономірність: якщо держпідприємство виставлене на приватизаційний конкурс, то до нього застосовують відповідну схему вимивання коштів, аби приватизаційна вартість цих підприємств була якомога меншою.

Водночас Ситник вказує і на труднощі, з якими довелося стикнутись детективам. Зокрема, він наголошує, що народні депутати України намагаються втягнути НАБУ у свої політичні ігри, зловживаючи правом звернення до бюро для “політичних розбірок”.

“Такі заяви свідчать, що НАБУ не має союзників у владі і рівновіддалене від всіх”, – вважає експерт Центру політичних студій та аналітики Гліб Канєвський. На його думку, це є позитивним сигналом, адже вказує на те, що антикорупційне бюро таки незалежне, але з іншого боку може означати, що владні інституції чинять супротив і всіляко перешкоджатимуть роботі антикорупційних детективів.

За матеріалами статті DW .

 

Показати кнопки
Сховати кнопки